Home » Company » Jak správně přepnout antikoncepční pilulky

Jak správně přepnout antikoncepční pilulky

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Je běžné, že lidé přepínají antikoncepční pilulky, pokud mají vedlejší účinky nebo chtějí snížit specifické menstruační příznaky. Jaké metody jsou však nejlepší při přepínání antikoncepčních pilulek?

Tento článek vysvětluje tři způsoby přepínání antikoncepčních pilulek. Diskutuje také o tom, co zvážit při přepínání značek pilulek nebo se změnou mezi kombinovanou pilulkou a minipilem.. Níže jsou uvedeny tři způsoby, jak toho dosáhnout:

1.

Žádné mezery

Je nezbytné, aby člověk nezanechal mezeru mezi ukončením jednoho balíčku pilulek a spuštěním dalšího.

Při přepínání není třeba dokončit aktuální balíček. Je možné okamžitě spustit nový balíček tím, že z ní vezme první pilulku. Překrývání

Při přechodu na antikoncepční pilulky z jiné metody antikoncepce může lékař zpočátku doporučit překrývání obou forem ochrany.

To zajišťuje, že osoba je chráněna původní metodou Zatímco nové antikoncepční pilulky se projeví.

Je nejlepší mluvit s lékařem, abyste zjistili, zda je to nutné nebo ne.

3.

Ochrana proti zálohování

Nejbezpečnějším způsobem přepínání jakékoli metody kontroly antikoncepce je použití ochrany zálohování.

Pokud existuje šance, že by člověk mohl otěhotnět, možná si přeje používat kondomy pro kondomy První týden nebo měsíc nové pilulky, v závislosti na tom, co lékař radí.

Použití ochrany zálohování zajistí, aby osoba zůstala chráněna před nezamýšleným těhotenstvím, zatímco se tělo přizpůsobí nové metodě antikoncepce.

Pro většinu lidí není používání ochrany záloh nezbytně nutné, ale je to dobrý způsob, jak snížit úzkost ohledně náhodného těhotenství při přepínání pilulek. jsou k dispozici v mnoha obchodech s potravinami, lékárny a online. na jinou značku. g nebo doba zastavení

 • Změna z kombinované pilulky na minipill nebo naopak Přepínání mezi kombinovanou pilulkou a minipou je přímý přepínání pilulky a minipill
 • . Existující balíček není třeba dokončit. Je nezbytné nenechat mezeru mezi starými a novými balíčky..

  Osoba, která přechází na minipil, by měla diskutovat se svým lékařem, ať už musí také používat kondomy, protože minipill je méně účinný než kombinované pilulky při prevenci nezamýšleného těhotenství.

  Vedlejší účinky

  Necenné účinky pilulky s antikoncepcí mohou zahrnovat:

  • Bolesti hlavy: Bolest hlavy nebo migréna je možné při užívání antikoncepčních pilulek kvůli hormony, které Obsahují. Nejlepší je mluvit s lékařem, pokud nevolnost pokračuje déle než 3 měsíce. Tím se nesnižuje účinnost pilulky. Mohou se také cítit něžně nebo bolestivě. Pokud bolest přetrvává déle než 3 měsíce, je moudré vyhledat lékařskou radu. Hormony v antikoncepčních pilulkách mohou zvýšit riziko deprese. Systematický přehled z roku 2017 však dospěl k závěru, že hormonální antikoncepční prostředky pravděpodobně neovlivní většinu žen. Změny ve vidění: Postupem času může antikoncepční pilulka způsobit zhouštění rohovky a může ovlivnit zrak. pilulka. Tyto účinky se v průběhu času obvykle stávají mírnějšími, když se tělo přizpůsobuje extra hormony. Měl by se cítit povinen pokračovat s metodou antikoncepce, která jim nevyhovuje. V průběhu času to může ovlivnit jejich pohodu. Vědci

   plně nechápou, jak pilulky proti antikoncepci ovlivňují náladu. Jedna studie však zjistila, že riziko diagnózy deprese se u adolescentů zvýšilo během prvních 6 měsíců při převzetí hormonální antikoncepce. In:

  • Reakce na odměny
  • Hodnocení vnitřních států
  • Hodnocení příchozích podnětů

  Účinek na ně Části mozku mohou pomoci recenzeproduktu.top vysvětlit, proč pilulky na antikoncepci zvyšují riziko deprese, ale pro pochopení tohoto spojení je nutný další výzkum. , měli by mluvit s lékařem o přepínání pilulek nebo vyzkoušení metody nehormonálního antikoncepce. Lidská chyba však může zvýšit riziko nezamýšleného těhotenství. Pokud člověk ovuluje, existuje šance, že může otěhotnět. Proto je nejlepší brát pilulku současně každý den.

  Pokud lidé chybí dávka, měli by používat záložní antikoncepci, jako je kondom. Užívání nouzové antikoncepční pilulky je možnost, pokud má člověk sex před uvědomkou, že zmeškal dávku.

  Studie z roku 2017 zjistila, že užívání hormonálních antikoncepčních prostředků také zvyšuje riziko rakoviny prsu, ačkoli zvýšení rizika je minimální. sníženo u lidí, kteří užívají antikoncepční pilulky. Každý, kdo má obavy, by měl mluvit se svým lékařem, aby zvážil rizika a výhody..

  Lidé, kteří by se měli vyhýbat užívání pilul obsahujících estrogen, zahrnují ty, kteří mají:

  • Migrény s poruchami vizuálních poruch nebo aura
  • Diabetes a vaskulární komplikace
  • Vysoký krevní tlak
  • Historie krevní sraženiny nebo mrtvice
  • Rakovina prsu
  • Zvyk kouřit nejméně 15 cigaret denně, zatímco Být nad 35 let

  Je dobré diskutovat o všech stávajících zdravotních podmínkách s lékařem před zahájením antikoncepčních pilulek.

  Pilulka antikoncepce chránit před pohlavně přenosnými infekcemi (STI). Proto je nezbytné používat kondomy nebo jinou formu ochrany před bariérou u nových nebo příležitostných partnerů. U všech značek je většina pilulek jedním ze dvou typů. /li>

 • Minipill, který obsahuje pouze syntetický progestin. 1 týden.
 • Kombinované pilulky jsou také k dispozici jako spojité pilulky na cyklu, což znamená, že člověk bere hormonální pilulky nepřetržitě bez přestávek. Pilulka každý den bez přestávek. Lékař může předepsat tyto pilulky pro lidi s těžkými obdobími nebo základním zdravotním stavem, jako je syndrom polycystických vaječníků (PCOS) nebo endometrióza.

 • Zastavení uvolňování vajíčka z vaječníků nebo ovulace
 • Zvyšování hlenu kolem děložního čípku, aby bylo pro sperma obtížnější vstoupit
 • Je těžší, aby oplodněné vejce vložilo
 • Pokud člověk rozhodne, že pilulky na antikoncepci pro ně nejsou správné, existuje mnoho dalších způsobů, jak zabránit těhotenství.

  ostatní ostatní Možnosti antikoncepce zahrnují:

  • Kondomy
  • měděné intrauterinní zařízení (IUD)
  • Hormonální IUD
  • Implantát
  • Shot
  • Patch
  • Vaginální prsten

  Lidé by měli tyto možnosti diskutovat s lékařem, aby určili, která je pro ně nejvhodnější.

  TakEaway

  Přepínání antikoncepčních pilulek může být přímé. Pokud žena dodržuje výše uvedené metody, riziko nezamýšleného těhotenství je velmi nízké.

  Ačkoli to není vždy nutné, použití ochrany zálohy je nejbezpečnějším způsobem, jak zabránit těhotenství během procesu přepínání antikoncepčních pilulek.

  • Kontrola porodnosti/antikoncepce
  • Sexuální zdraví/STD
  • Zdraví/gynekologie žen

  Lékařské zprávy dnes mají přísné zdroje zdroje Pokyny a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents