Home » Company » Všechna tato zjištění byla podpořena důkazy střední úrovně.

Všechna tato zjištění byla podpořena důkazy střední úrovně.

Naštěstí H.R. 7157 nemá žádné spolusponzory, Kongres je (mírně řečeno) jinak angažovaný a čas se krátí. Dokonce i Americká chiropraktická asociace (ACA), která spustila totální kampaň propagující návrh zákona, připouští, že její šance jsou nulové. Jak však ACA objasňuje, plánují být zpět na příštím Kongresu s novým návrhem zákona.

Konečně štěňata

Kromě podvádění pacientů tím, že je přesvědčují, že jsou postiženi iluzorními subluxacemi, se chiropraktici, někdy ve spojení s „holistickými“ veterináři, pustili do zvířecí chiropraxe a přesvědčili majitele domácích zvířat, jak jejich zvířata trpí. Spolehlivý důkaz, že to vašemu mazlíčkovi jakýmkoli způsobem prospívá, výrazně chybí. Letos má Colorado, které dříve legalizovalo zvířecí chiropraxi, nový zákon, který odstraňuje požadavek, aby nebohé stvoření bylo očištěno veterinářem, než bude podrobeno zvířecí chiropraxi prováděné chiropraktikem. Zákon přidává požadavek, aby chiropraktik podstoupil neuvěřitelných devět hodin kurzu práce na nakažlivých, infekčních a zoonotických chorobách plus dvě hodiny dalšího vzdělávání. Lepší zprávou je, že návrhy zákonů (Senátní zákon 746, Sněmovna z roku 1911), legalizující praktikování zvířecí chiropraxe ze strany veterinářů a chiropraktiků, v Missouri selhaly.

Legislativa otevřou dveře státního úřadu pro nová zasedání již v lednu. Můžete se vsadit, že chiropraktickí lobbisté se vrátí a budou propagovat návrhy zákonů na rozšíření rozsahu praxe a přejmenují DC na PCP. budeme sledovat.

Autor

Jann Bellamy

Jann J. Bellamy je floridský právník a žije v Tallahassee. Je jednou ze zakladatelek a členů správní rady Společnosti pro vědeckou medicínu (SfSBM), která se věnuje poskytování přesných informací o CAM a obhajování státních a federálních zákonů, které zahrnují vědecky podložený standard pro všechny zdravotníky. Sleduje státní a federální zákony, které by umožnily pseudovědu ve zdravotnictví pro web SfSBM. 

Vitamínový průmysl po desetiletí propaguje své produkty jako obecně prospěšné pro zdraví, v důsledku čehož si 90 % široké veřejnosti myslí, že užívání vitamínů je dobrý nápad (ačkoli ve stejném průzkumu 80 % uznává, že vitamíny nenahrazují zdravou stravu. ). Studie z roku 2016 zjistila, že 52 % populace užívá nějakou formu suplementace. Užívání multivitaminů (MVI) se v letech 2000-2012 trochu snížilo z 37 % na 31 %.

Přesto je to velká část běžné populace. Odvětví suplementů každým rokem dále roste a v roce 2017 dosáhlo v USA 36,1 miliardy dolarů ročně. Jak velký přínos pro zdraví získáváme z těchto 36,1 miliardy dolarů? Nová metaanalýza naznačuje – nic moc, pokud vůbec nějaké, a možná i nějaká škoda. Nová studie publikovaná v Journal of the American College of Cardiology je metaanalýzou randomizovaných kontrolovaných studií zaměřených na různé vitamíny, jak multivitaminy, tak specifické vitamíny, a jejich vztah ke kardiovaskulárním onemocněním, mrtvici a všem příčinám. úmrtnost. Protože se jedná o rekapitulaci předchozího výzkumu, výsledky nejsou překvapivé pro nikoho, kdo je s tímto výzkumem obeznámen.

Zjistili, že:

Multivitaminy, vitaminy D, C, A, B6, E, vápník, β-karoten, zinek, železo, hořčík a selen neměly žádný přínos ani poškození pro cévní onemocnění nebo mortalitu ze všech příčin.Kyselina listová a B-komplex (kyselina listová, B6 a B12) snižují riziko mrtviceAntioxidanty a niacin zvýšily úmrtnost ze všech příčin.

Nebo to ukázat vizuálně:Všechna tato zjištění byla podpořena důkazy střední úrovně. Nejdramatičtějším výsledkem bylo snížení rizika mrtvice kyselinou listovou (20 %), nicméně toto zjištění má důležité upozornění. Tyto výsledky byly z velké části ovlivněny CSPPT (China Stroke Primary Prevention Trial). Ve většině oblastí Čína neobohacuje žádné potraviny kyselinou listovou, a proto může být populace obecně nedostatečná. Tato výhoda se proto nemusí promítnout do západních zemí s opevněním.

O antioxidantech jsem psal již dříve – důkazy ukazují, že nejenže nemají žádný rutinní přínos, ale mohou způsobit poškození tím, že naruší přirozené mechanismy vnitřní homeostázy. Autoři také poznamenávají, že ačkoli kyselina listová měla jasný přínos, některé studie ukazují potenciální zvýšení rizika rakoviny (konkrétně rakoviny prostaty, ale to se může rozšířit i na další rakoviny).

Tato data jsou omezena. Kvalita důkazů byla většinou střední. Dalo by se také namítnout, že dlouhodobější studie a větší studie mohou odhalit menší přínos. Tato data však stanovují limity pro velikost případného zbývajícího přínosu. Dále, přesně stejný argument lze vznést o potenciálních škodách.

Tato metaanalýza je dobrou příležitostí pro krok zpět a přehodnocení našeho základního přístupu k vitamínům a doplňkům stravy, a to jak z hlediska praktických důsledků, tak základní filozofie. Pokud jde o filozofii, existují různé předpoklady (podporované průmyslem doplňků, který z těchto předpokladů těží), které při analýze nedávají smysl a nebyly podpořeny důkazy.

První je, že všechny vitamíny jsou dobré. To dále vychází ze zásadnějšího přístupu k výživě, že existují dobrá jídla, která byste měli jíst, a špatná jídla, kterým byste se měli vyhnout. Vitamíny jsou z tohoto pohledu zdravé samy o sobě. To vede ke dvěma dalším názorům: že když je něco dobré, více je lepší a že vitamíny nemohou uškodit. Z tohoto pohledu existuje jen malá nevýhoda a žádné riziko užívání vitamínů „jako pojištění“, i když nejsou nezbytně nutné.

Tento silně propagovaný přístup je v rozporu se standardní klinickou logikou, která uznává, že dávka je vším a na všechny intervence by se mělo pohlížet z hlediska rizika vs.

Každý vitamín má toxickou dávku. Dále pravděpodobně existuje stropní efekt, což znamená, že existuje dostatečná úroveň příjmu a cokoli nad rámec této úrovně nemá žádný další přínos. Z tohoto pohledu maximální nutriční přínos pochází z příjmu příslušného množství každého vitaminu, spíše než z pouhého příjmu více. Většina vitamínů má velmi široký rozsah, ve kterém jsou v podstatě neškodné, což vytváří falešný dojem, že všechny vitamíny jsou zcela neškodné. Některé vitamíny mají užší rozsah a je možné zaznamenat toxické účinky při běžné suplementaci nebo dokonce při extrémní dietě. Toxicita vitamínů A a B6 není vzácná. Sám jsem diagnostikoval toxicitu B6, která může způsobit poškození nervů. Existuje také dobrý důvod k závěru, že velké dávky antioxidantů mohou být škodlivé, což dále podporuje současná studie.

Kromě přímého poškození existuje potenciál pro ještě větší nepřímé poškození. 36 miliard dolarů a rostoucí průmysl doplňků představuje obrovské náklady příležitosti pro zdravotní péči. Někteří lidé se mohou vzdát potřebných léků nebo lepší výživy, protože utrácejí část svého omezeného rozpočtu za vitamíny a doplňky, o kterých si myslí, že jim pomohou, ale ne.

Dále existuje možnost použití suplementace jako omluvy pro jinak špatnou stravu. Důkazy jasně ukazují, že vitamíny nenahrazují vyváženou a výživnou stravu.

Základní zpráva pro průměrného člověka je tato:

Rutinní suplementace v podstatě nemá žádný přínos a mohou existovat určitá rizika. Mnohem lépe ušetříte své peníze a utratíte je za čerstvé produkty. Mějte pestrou stravu se spoustou ovoce a zeleniny a s velkou pravděpodobností dostanete veškerou výživu, kterou potřebujete.

Pro osoby se speciálními potřebami nebo pokud máte nějaké dotazy, jednoduše se poraďte se svým lékařem. Cestou je cílená suplementace na základě konkrétních potřeb a naměřených hladin v krvi. Pravděpodobně byste měla užívat prenatální vitamíny, pokud se snažíte otěhotnět, a měla byste být v péči OB. Pokud se snažíte snížit riziko mrtvice a cév, opět byste to měli dělat pod dohledem příslušného lékaře. To může zahrnovat suplementaci kyseliny listové.

A když už jsme u toho – nevěřte suplementačnímu humbuku (antioxidačnímu či jinému), nevěřte výživovým guruům, neužívejte megadávky a nic takového jako „superpotravina“ neexistuje.

Autor

Steven Novella

Zakladatel a v současnosti výkonný redaktor Science-Based Medicine Steven Novella, MD je akademický klinický neurolog na lékařské fakultě Yaleovy univerzity. Je také hostitelem a producentem populárního týdenního vědeckého podcastu The Skeptics’ Guide to the Universe a autorem blogu NeuroLogicaBlog, denního blogu, který pokrývá novinky a problémy v neurovědě, ale také obecné vědě, vědecké skepsi a filozofii věda, kritické myšlení a průnik vědy s médii a společností. Dr. Novella také vytvořila dva kurzy s The Great Courses a vydala knihu o kritickém myšlení – také nazvanou Průvodce skeptiků po vesmíru.

Nová vládní zpráva zjistila, že přibližně polovina všech plateb Medicare za chiropraktické služby v letech 2010 až 2015 byla nesprávná a stála přibližně 250 až 300 milionů dolarů ročně. Příjemci Medicare také zaplatili miliony dolarů ze svých vlastních kapes na spoluúčasti za chiropraktické služby považované za nevhodné. Navzdory letům navrhovaným řešením pro boj s plýtváním, podvody a zneužíváním ze strany chiropraktiků nebyly zavedeny potřebné kontroly a zůstávají nedostatečné k tomu, aby zabránily dalším miliardovým ztrátám svěřenských fondů Medicare.

Tento problém má jednoduché řešení, ale bude vyžadovat akci Kongresu, čehož je v dnešní době nedostatek. K řešení se za chvíli vrátíme, ale nejprve se podívejme na tuto vládní zprávu a některé základní informace o platbách Medicare za chiropraktické služby.

„Medicare potřebuje lepší kontroly, aby se zabránilo podvodům, plýtvání a zneužívání souvisejícím s chiropraktickými službami“

Minulý měsíc vydal Úřad generálního inspektora (OIG) amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) další ze série zpráv zaměřených na snížení nesprávných plateb Medicare chiropraktikům, tuto s názvem „Medicare potřebuje lepší kontroly, aby se zabránilo podvodům, Plýtvání a zneužívání související s chiropraktickými službami.” Frustrace OIG z Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS) za to, že nereagovaly na předchozí doporučení, prakticky vyskočily ze stránek.

Medicare, jak poznamenává OIG, pokrývá chiropraktické služby pro manuální manipulaci s páteří ke korekci subluxace, kterou lze diagnostikovat buď fyzikálním vyšetřením nebo rentgenem. Podle příručky Medicare Benefit Policy Manual (Medicare Manual) musí chiropraktik identifikovat přesnou úroveň subluxace, aby doložil nárok na platbu Medicare. Zatímco Medicare nebude platit za rentgen k identifikaci subluxace dr.derm kolik tablet tam je, rentgen lze použít jako dokumentaci, že subluxace existuje.

(V tuto chvíli věrní čtenáři SBM pravděpodobně uhodli mé jednoduché řešení, jak Medicare vykrvácí stovky milionů dolarů ročně chiropraktikům, ale nyní pokračujme v naší současné diskusi.)

Aby měl chiropraktický pacient nárok na platbu Medicare, musí mít „významný zdravotní problém ve formě neuromuskuloskeletálního stavu“ a manipulace s páteří musí poskytovat „přiměřené očekávání zotavení nebo zlepšení funkce“. Manuál Medicare říká, že většina problémů s páteřním kloubem spadá do jedné ze dvou kategorií: „akutní subluxace“, nová subluxace identifikovaná fyzikálním vyšetřením nebo rentgenem, a „chronická subluxace“, u níž se neočekává, že vyřeší další léčbou, ale kde lze očekávat, že pokračující léčba povede k určitému funkčnímu zlepšení. Aby chiropraktik dostal zaplaceno, musí na požadavek umístit modifikátor „AT“, což znamená, že poskytl „aktivní/nápravnou léčbu“ pro akutní nebo chronickou subluxaci, což je požadavek CMS přidaný, aby pomohl zabránit chiropraktickým nárokům na zbytečné služby.

Manuál Medicare také vysvětluje, co není zahrnuto: takzvaná „udržovací terapie“, korekce subluxace, která podle chiropraktiků zabraňuje onemocnění, podporuje zdraví a prodlužuje a zvyšuje kvalitu života.

Během šestiletého období (2010-2015) Medicare zaplatila 2,9 miliardy dolarů za korekci subluxace. Podle zprávy OIG bylo ohromných 44 % až 54 % těchto plateb nesprávných, většina za lékařsky nepotřebné služby, včetně udržovací terapie. To je srovnatelné s 10% až 13% nesprávnou sazbou plateb za jiné služby kryté Medicare (část B), které zahrnují návštěvy v ordinaci, fyzickou a pracovní terapii a ambulantní chirurgii.

OIG také zjistila, že jak se zvyšuje počet chiropraktických služeb (opět omezených na korekci subluxace), které pacient dostává, zvyšuje se procento nesprávných nároků. V celostátním přezkumu z roku 2013 bylo 76 % nároků na 1 až 12 služeb podle pravidel pokrytí Medicare nepřípustných. Nepřípustné nároky vzrostly o 100 % u pacientů, kterým bylo poskytnuto 31 nebo více služeb.

Tato nejnovější zpráva OIG je jednou z nejméně 17 vládních zpráv od roku 1986, které odhalují chiropraktické podvody a vyzývají CMS, aby zavedlo účinnější kontroly nesprávných chiropraktických plateb, zejména těch za udržovací terapii. (Chirobase uvádí všechny zprávy zde.) Bohužel některá vylepšení zaměřená na řešení nesprávných plateb selhala.

Namísto prevence podvodu se modifikátor AT změnil v nástroj podvodu. Chiropraktici to jednoduše plácnou na všechny nároky a vědí, že dostanou zaplaceno bez ohledu na to, zda je to vhodné. V roce 2015 měly nároky na všechny kromě 30 z téměř 14 milionů chiropraktických služeb placených Medicare modifikátor AT, který se pravidelně používá k platbě za nekrytou udržovací terapii, podle zprávy OIG. Podobně je zneužíván i další mechanismus boje proti podvodům – požadavek na datum prvotního ošetření na žádosti, který se používá jako potvrzení, že je uložena dokumentace lékařské nutnosti. Chiropraktici jednoduše uvádějí datum na všech nárocích, i když ve dvou samostatných šetřeních nejméně 90 % řádně nezdokumentovalo lékařskou nezbytnost.

Pokusy vzdělávat chiropraktiky a příjemce o nesprávných platbách jsou podle názoru OIG špatně provedeny nebo jednoduše ignorovány. CMS ve svém vysvětlení výhod nezmiňuje udržovací terapii a neříká příjemcům, že některé chiropraktické služby, jako jsou masáže a akupunktura, nejsou zahrnuty. Chiropraktici většinou ignorují video CMS YouTube o zlepšování dokumentace.

OIG si myslí, že CMS by mohla ušetřit miliony dolarů stanovením prahu, po jehož překročení by byly chiropraktické služby (řekněme například 30 služeb ročně) zahrnuty pouze v případě, že by byly podpořeny lékařskou kontrolou, což je strategie používaná mnoha soukromými pojišťovnami a některými dodavateli Medicare. OIG odhaduje, že samotná tato strategie by ušetřila Medicare téměř 100 milionů dolarů a pacientům více než 24 milionů dolarů na spoluúčasti během 2 let. CMS s touto strategií nesouhlasí a nebude ji implementovat. Ve skutečnosti se zdá, že celkový postoj CMS je takový, že pár miliard za chiropraktické služby je malý kousek koláče a raději by šel po větších rybách.